Sallam Frankfurter

Përbërësit

Prodhuar nga pjesë të zgjedhura të mishit të derrit

Erëza të zgjedhura

Mënyra e përpunimit

 

I mbushur në zorrë natyrale (e ngrënshme)

 

I zier, i tymosur

Receta

Frankfurter

Antifungal – Për të trajtuar infeksionet kërpudhore të lëkurës dhe thonjve.

Antiseptik – Për të pastruar lëkurën nga mikrobet dhe mikroorganizmat e tjerë.

Antibakterial – Për të shkatërruar dhe shtypur rritjen e baktereve.

Anti-inflamator – Për reduktimin e inflamacionit në disa pjesë të trupit.

Antimikrobik – Për të vrarë ose penguar rritjen e mikroorganizmave të rrezikshme.

Analgjezik – Për lehtësimin e dhimbjeve.

Detoksifikues – Për pastrimin e gjakut, mëlçisë dhe veshkave.

Vetitë e limonatës me livandë dhe mënyra e përgatitjes.
Limonata me livandë, e cila përbëhet nga vaji esencial i bimës, ka treguar se lehtëson shumë probleme të shëndetit, që mund të jenë:

Inflamacioni

Dhimbja e kokës

Depresioni dhe ankthi

Presioni i lartë i gjakut

Pagjumësia

Kjo limonatë është shumë e lehtë për t’u përgatitur dhe do të bëjë mrekulli për trupin tuaj.

AgroWeb.org ju njeh më poshtë me hapat e thjeshtë që duhet të ndiqni për të përgatitur këtë limonatë.

Përbërësit:
1 filxhan mjaltë të papërpunuar

12 gota ujë

1 pikë vaji esencial livande

6 limona

Mund të shtoni një sasi të vogël nga bima sipas dëshirës.

Përgatitja:
Në një enë të përshtatshme për rujatjen e lëngjeve shtoni të gjithë përbërësit.

Ju mund të rregulloni vetë dozat e tyre sipas dëshirës tuaj.

Konsumojeni atë gjatë gjithë ditës, dhe shijoni efektin e saj madhështor./AgroWeb.org